امروز : 21 خرداد 1402

آرشیو مقالات

چگونه از قفل سخت افزاری استفاده کنیم ؟

چگونه از قفل سخت افزاری استفاده کنیم ؟
اهمیت موضوع کپی شدن نرم افزارها و ضرر و زیان ناشی از آن برای طراحان و تولیدکنندگان نرم افزار، شرکتهای توسعه دهنده نرم افزار را برآن داشته است تا به هر نحو ممکن از این امر جلوگیری کنند. یکی از این روشها استفاده از قفل سخت افزاری است. اما در اینجا ممکن است با سوالاتی مواجه شویم که پاسخ دادن به آنها به سادگی صورت نپذیرد؛ از قبیل اینکه قفل سخت افزاری تا چه حد به امنیت نرم افزار کمک می کند و یا چگونه می توان با استفاده از قفل سخت افزاری حداکثر امنیت را رعایت کرد. در این متن قصد بر این است که به این سوالات پاسخ داده شود. هر چند که جای بحث در این زمینه همیشه وجود داشته و همواره ممکن است مطالب جدیدی مطرح شود، اما توجه به اصول ابتدایی و رعایت کردن آنها می تواند تا حد قابل توجهی راهگشای استفاده کنندگان از قفل سخت افزاری باشد.

ادامه ...

قفل سخت افزاري چيست؟

قفل سخت افزاري چيست؟
قفل سخت افزاری (Hardware Lock) یا دانگل (Dongle) وسیله ای الکترونیکی است که به منظور ایجاد امنیت بیشتر برای نرم افزار و جلوگیری از کپی شدن غیرقانونی آن طراحی و ساخته شده است. فروشندگان نرم افزارهای گران قیمت همراه با نرم افزار خود یک قفل سخت افزاری نیز به کاربران ارائه می دهند؛ از آنجاییکه کپی کردن سخت افزار بسیار دشوارتر از کپی کردن نرم افزار است، قفل سخت افزاری می تواند تا حد زیادی از دسترسی غیرقانونی افراد غیرمجاز به نرم افزار جلوگیری کند.

ادامه ...

توکن امنیتی

توکن امنیتی
توکن امنیتی وسیله ای است که از آن برای احراز هویت کاربران برای ورود به محیط های مجازی استفاده می شود. توکن های امروزی علاوه بر احراز هویت، عملیات رمزنگاری و ذخیره سازی کلید را نیز انجام می دهند.

ادامه ...

دیتا لاگر چیست؟

دیتا لاگر چیست؟
سیستم جمع آوری و ذخیره داده ها سیستمی مدرن است که بصورت ماژولار طراحی شده و عمل جمع آوری و ذخیره داده ها را با دقت و سرعت بالایی انجام می دهد. دیتا لاگر دستگاهی است که می تواند انواع سیگنال های الکترونیکی را بخواند و از آنها گزارش گیری کند و همچنین قابلیت ذخیره آنها را بر روی حافظه کامپیوتر فراهم می آورد.

ادامه ...

آیا رمز عبور شما از امنیت لازم برخوردار است؟

آیا رمز عبور شما از امنیت لازم برخوردار است؟
آیا رمز عبور شما از امنیت لازم برخوردار است؟ وارد کردن همیشگی اسم کاربر و رمز عبور، روندی ناخوشایند و کسل کننده است. چه بخواهید ایمیل خود را چک کنید و یا بخواهید از وضعیت حساب بانکی خود مطلع شوید. راه حل چیست؟

ادامه ...

1